Okulary przeciwsłoneczne to produkt, bez którego większość osób nie wyobraża sobie letnich miesięcy. Niestety, wciąż duża liczba klientów nie wie, czym kierować się przy ich wyborze. A tymczasem warto mieć świadomość tego, że odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne nie tylko będą prezentować się modnie i elegancko, ale także – zapewnią oczom najwyższy poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Gdzie kupować wysokiej jakości okulary?

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że okulary przeciwsłoneczne powinno nosić się nie tylko latem, ale także zimą. Wzrok należy chronić przez cały rok, ponieważ szkodliwe promieniowanie UV może być przyczyną wielu chorób i zaburzeń widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne to produkt, bez którego większość osób nie wyobraża sobie letnich miesięcy

Wiele osób popełnia spory błąd, kupując kiepskiej jakości okulary przeciwsłoneczne w pierwszym lepszym sklepie. Jeśli ich cena jest wyjątkowo niska, pewne jest niemal, że nie posiadają one odpowiedniego filtra, który chroni źrenice przed szkodliwym promieniowaniem.

W certyfikowanych salonach optycznych znaleźć można szeroki i zróżnicowany wybór okularów przeciwsłonecznych, pochodzących od najlepszych, światowych producentów. Pomimo tego że trzeba za nie zapłacić nieco więcej, zyskuje się pewność, że zapewniają one najwyższy poziom ochrony, nie mówiąc już o ich stylowym wyglądzie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

Wielu klientów poszukujących odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, nie wie, na jaki kolor szkieł się zdecydować

Warto zainteresować się, czy wybrany model okularów przeciwsłonecznych posiada powłokę antyrefleksyjną. Jej zadaniem jest zapobieganie odbijaniu się światła od powierzchni okularów, co pozwala na wyostrzenie obrazu i poprawę komfortu widzenia. Przydatny może okazać się także filtr polaryzacyjny, który neutralizuje odblaski światła. Doskonale sprawdzi się on podczas uprawiania sportów czy też w trakcie jazdy samochodem.

Jaki kolor powinno mieć szkło w okularach przeciwsłonecznych?

Wielu klientów poszukujących odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, nie wie, na jaki kolor szkieł się zdecydować. Warto więc opowiedzieć nieco więcej o właściwościach poszczególnych odcieni.

Brązowe szkła są najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o zatrzymywanie światła niebieskiego, najbardziej szkodzącego oczom. Dodatkowo pozwalają oczom na odpoczynek, dlatego też sprawdzą się w przypadku osób wysoko wrażliwych. Z kolei szare okulary są dość neutralne i nie zmieniają kolorów obrazu, a rzeczywistość jest dzięki nim bardzo wiernie odwzorowana. Z kolei kierowcy pojazdów bardzo często decydują się na szkła w żółtym bądź też pomarańczowym kolorze, które zapewniają najwyższą jakość widzenia po zmroku.