W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, podczas tak częstego używania komputerów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych u wielu dzieci coraz częściej pojawiają się problemy ze wzrokiem. Badania wykazują, że aż co piąte dziecko posiada wadę wzroku i zalecenie do noszenia okularów korekcyjnych. Jeszcze jakiś czas temu taka diagnoza wiązała się z ogromną niechęcią ze strony najmłodszych, a noszenie okularów traktowane było niczym najgorsza kara. Na szczęście podejście do tego tematu bardzo się zmieniło, a to dzięki ogromnemu wyborowi wśród modeli, wzorów i kolorów oprawek korekcyjnych. Dzięki temu wybór okularów dla dzieci kojarzony jest z przyjemnością i możliwością dobrania świetnego dodatku do swojego stylu ubierania się lub charakteru. Okulary dla dzieci korekcyjne to świetna przygoda, jednak jak mieć pewność, że podjęło się odpowiednią decyzję? Kupno markowych oprawek jest rozwiązaniem tego problemu – to gwarancja trwałości i pewność, że maluch będzie je nosił z przyjemnością.

Okulary korekcyjne dla dzieci – markowe oprawki

Kupno markowych oprawek do okularów korekcyjnych jest dobrym rozwiązaniem w każdym wieku, a przekonanie, że taki wydatek u dziecka jest zbędny to bardzo mylne podejście. Okulary to bardzo delikatny produkt, który łatwo ulega zniszczeniom, zarysowaniom i złamaniom. Markowe oprawki są robione z solidnych i najwyższej jakości materiałów, przez co dziecku trudniej jest je uszkodzić. Kupując markowe oprawki ma się gwarancję, że nie będzie potrzeby częstych napraw lub co najgorsze – zakupu nowych okularów. Pozorna oszczędność na tańszych okularach może się nie opłacić, a czasami wyjść jeszcze drożej, niż zakup markowych modeli.

Markowe okulary korekcyjne dla dzieci – najważniejsze zalety

Jak już zostało wspomniane, markowe oprawki dla dzieci robione są ze starannie dobranych gatunkowo materiałów, jednak to nie wszystko. Okulary takie charakteryzują się też niezwykłą lekkością i komfortem noszenia. Dziecko musi mieć zagwarantowaną wygodę w używaniu okularów, gdyż w przeciwnym razie szybko zrazi się do nich i nie będzie chciało ich nosić. Okulary korekcyjne dla dzieci powinny więc być lekkie, ale oprócz tego muszą być również odpowiednio wyprofilowane, na co wpływa: dobre ustawienie nosków, miękkość i prawidłowe ustawienie zausznic. Należy się zgodzić, że nie ma bardziej irytującego uczucia, niż ciągle  zsuwające się z nosa okulary. Z drugiej strony, należy też pamiętać, że zbyt przylegające do twarzy oprawki również nie są wygodne i mogą powodować odciski, bóle głowy i otarcia. Markowe okulary korekcyjne tworzą specjaliści, którzy wiedzą jak dobrać wymiar okularów do twarzy dziecka, zapewniając mu tym samym najwyższy poziom komfortu.

Oprócz tak funkcjonalnych kwestii okularów korekcyjnych dla dzieci, niezwykle ważny jest też sam wygląd. Nawet maluchy wiedzą co im się podoba i od najmłodszych lat kreują swój styl. Wybierając okulary korekcyjne warto pozwolić im na decyzję lub wspólnie ustalić z nimi, który model spisze się najlepiej w szkole, w domu i podczas zabawy.

Jak dobrać odpowiednie okulary korekcyjne dla dziecka?

Podczas kupowania okularów dla dziecka najważniejsze jest pokazanie mu, że to bardzo ważne i od samego początku zachęcać go do ich noszenia. Najlepiej, aby dziecko towarzyszyło rodzicowi podczas zakupu oprawek i pozwolić mu samemu wybrać model, który przypadł mu do gustu. Kolejnym krokiem będzie zmierzenie okularów i dopasowanie ich do kształtu buzi dziecka. Należy upewnić się, że maluch czuje się w nich dobrze i będzie chciał je nosić.