Oprawki Solano Clip-On Eyewear24 to wygodne rozwiązanie dla osób borykających się z wadą wzroku. Łączą one w sobie bowiem zalety typowych okularów korekcyjnych oraz okularów przeciwsłonecznych. Montaż nakładek jest szybki i bardzo prosty do wykonania.

Czy z tego rozwiązania mogą skorzystać wszyscy użytkownicy okularów?

Oprawki Solano Clip-On są doskonałym rozwiązaniem w przypadku większość typowych wad wzroku. Wykonanie okularów ze szkłami o wyższej mocy jest jednak nieco trudniejsze do wykonania przez optyka, a dla bardzo wysokich mocy szkieł może się okazać wręcz niemożliwe. Okulary przygotowywane dla pacjentów borykających się z bardzo dużymi wadami wzroku wymagają zatem podejścia indywidualnego, podczas którego bierze się pod uwagę ich indywidualne cechy, w tym choćby rozstaw źrenic oczu.

Czy oprawki Clip-On marki Solano mogą być wyposażone w szkła progresywne?

Tak. Do oprawek Solano pasują soczewki jednoogniskowe, jaki i wieloogniskowe. Zasada ich montażu jest podobna jak w przypadku innych oprawek okularowych.

Jakie cechy okularów wpływają na ich funkcjonalność?

Oprawki Solano Clip-On Eyewear24 to wygodne rozwiązanie dla osób borykających się z wadą wzroku

Jak wspomniano powyżej, oprawki okularowe Solano mogą być z powodzeniem noszone przez użytkowników posiadających różnorodne wady wzroku. Tego typu rozwiązanie jest wygodne, a montaż nakładek bardzo szybki i łatwy. Jednak w tym przypadku należy zwracać uwagę na kilka istotnych cech.

Dokładne przyleganie nakładki do oprawy okularów

Aby nakładka mogła spełniać swoje zadanie musi idealnie przylegać na całej swojej powierzchni do oprawek okularów. W przeciwnym razie może powstawać szczelina, która:

  • pogarsza wygląd oprawek,
  • pogarsza jakość widzenia.

Trwałe połączenie

Zamontowana na oprawkach okularów nakładka nie może się przesuwać. W przeciwnym razie może dochodzić do powstawania uszkodzeń, na przykład w postaci niewielkich rys. Pogarszają one nie tylko wygląd produktu, ale również jakość widzenia. W większości jednak przypadków system łączący oprawkę okularów z nakładką jest bardzo skuteczny. Zapewnia on trwałe połączenie nawet podczas uprawiania wyczynowego sportu, w tym choćby jazdy na rowerze w górzystym terenie.

Jakie inne zalety daje wybór oprawek Solano?

Oprawki Solano są starannie wykonane. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć produkt idealnie dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Oprawki mogą być zatem dość duże, jak i niewielkie. Mogą mieć kształt kwadratowy czy owalny. Oprawki mogą być subtelne i delikatne, jak również dość masywne.