Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to zakup dedykowany osobom, które cenią sobie wygodę i styl. Profesjonalnie dobrane okulary korekcyjne przeciwsłoneczne będą chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej jakości widzenia, dzięki szkłom korekcyjnym. Jest to zakup z pewnością na długie lata, a rozsądny dobór oprawek sprawi, że okularami cieszyć się będzie można nawet mimo zmieniających się trendów w modzie.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to wygoda łącząca użyteczność okularów z ich funkcjonalnością. Okulary 2w1, które idealnie sprawdzą się w ciepłe, słoneczne dni.

OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM UV

To najważniejsza cecha, którą posiadać muszą okulary korekcyjne przeciwsłoneczne. Szkła wyposażone w filtr ochronny i niezbędne atesty, będą chronić nasze oczy przed silnym nasłonecznieniem i zabezpieczą je przed niewidzialnym, ale szczególnie szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Nieodpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV jest szkodliwa dla oczu.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to zakup dedykowany osobom, które cenią sobie wygodę i styl

Istotną rolę w doborze okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych gra również kategoria filtra. Filtr najprościej rzecz ujmując, to stopień zabarwienia szkieł, który powinien zostać dobrany przez profesjonalistę do indywidualnych potrzeb klienta.

Filtry możemy podzielić na kilka kategorii:

  • Kategoria 0 – ma bardzo małe zabarwienie. Prawie wcale nie chroni przed światłem.
  • Kategoria 1 – są to ochronne szkła przeciwsłoneczne. Filtr z tej kategorii est odpowiedni, kiedy niebo pokryte jest chmurami.
  • Kategoria 2 – to szkła idealne na wakacje w naszym kraju. Zapewniają ochronę przed światłem między 57%-82%
  • Kategoria 3 – to szkła dedykowane osobom spędzającym wakacje na zagranicznych plażach południowych, gdzie występuje ostre nasłonecznienie.
  • Kategoria 4 – to najciemniejsze szkło, które przepuszcza tylko 8% światła.

Dobrze dobrane okulary korekcyjne przeciwsłoneczne nie tylko spełnią swoją funkcję i zapewnią komfort widzenia, ale będą także ciekawym dodatkiem na ciepłe i słoneczne dni

Obowiązuje więc zasada: im jaśniejsze jest otoczenie, tym wyższą kategorię filtra należy wybrać.

Warto wspomnieć, że poza filtrami, soczewki korekcyjne przeciwsłoneczne oferują gamę kilku kolorów.

GDZIE ZAOPATRZYĆ SIĘ W OKULARY KOREKCYJNE PRZECIWSŁONECZNE?

W każdym salonie optycznym. Specjalista na podstawie recepty zaproponuje i dobierze soczewki okularowe z filtrem dopasowanym do naszych potrzeb, oraz pomoże w wyborze wyjątkowej oprawy okularowej, podkreślającej nasz wygląd, atuty i nasz charakter.

Dobrze dobrane okulary korekcyjne przeciwsłoneczne nie tylko spełnią swoją funkcję i zapewnią komfort widzenia, ale będą także ciekawym dodatkiem na ciepłe i słoneczne dni.