Ubiegły rok należał do delikatnych, złotych oprawek, które miały cienki drucik. Takie okulary były noszone przez wszystkich, bez względu na to, czy mieli wadę wzroku. Warto zaznaczyć, że retro okulary o subtelniejszych ramkach nie powinny wyjść z mody także w 2022 roku. Jednakże pośród najgorętszych trendów dominować będą mocne oraz wyraziste oprawki korekcyjne. Mowa o takich modelach, które sprawiają, że twarz nabiera wyrazu. Warto dowiedzieć się, jakie okulary korekcyjne damskie warto kupić.

Ubiegły rok należał do delikatnych, złotych oprawek, które miały cienki drucikWłaściwie dobrane oprawki nierzadko stają się naszym znakiem rozpoznawczym na długie lata. Potwierdzać to będzie także ich ogromne znaczenie w kreowaniu wizerunku. Warto zaznaczyć, że takie osoby jak Woody Allen, Jurek Owsiak, Kuba Wojewódzki czy Mateusz Morawiecki noszą okulary, które stały się ich znakiem rozpoznawczym. Ciężko sobie wyobrazić ich twarz bez tych okularów. Wiele osób zastanawia się, czy okulary dodają inteligencji. Oczywistym faktem jest to, że po ich założeniu nie przybędzie nam ilorazu inteligencji, jednakże bez wątpienia będą dodawać nam powagi. Warto podkreślić, że stereotyp okularnika-inteligentna nadal jest aktualny. Okazuje się, że dla wielu osób jest to zaleta, jednakże dla innych okazuje się to wadą. Jednak nie ulega wątpliwości fakt, że za pomocą okularów korekcyjnych możemy kreować własny wizerunek poprzez eksponowanie pewnych cech. Odpowiednio dobrane okulary do kobiecych rysów twarzy pozwolą stworzyć bardzo ciekawy look.

Wiele kobiet zastanawia się, jakie wybrać okulary korekcyjne. Najlepiej, jeśli będą pasowały do rysów twarzy. Jeżeli mamy grubszą twarz, warto kupić model, który wyszczupli oraz wydłuży rysy twarzy. Na rynku dostępne są oprawy kwadratowe, prostokątne o klasyczniejszym kształcie oraz mocno zaznaczone – często zrobione są z grubszego materiału. Jeżeli mamy natomiast owalny kształt twarzy, to z pewnością należy unikać opraw okrągłych, które mogą uwydatnić wyraz takiej twarzy. Niezależnie od tego, jaki typ okularów zostanie wybrany, najlepiej je kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. W Polsce znajduje się wiele renomowanych sklepów z okularami. Solidna marka będzie gwarancją jakości. Dzięki temu okulary nie powinny łatwo ulec uszkodzeniom. Duży wybór okularów na polskim rynku sprawi, że każda kobieta powinna znaleźć okulary korekcyjne pasujące do jej twarzy. Należy jednak unikać takich okularów, które są tanie i zrobione z wątpliwej jakości materiałów. Nie warto oszczędzać na cenie. Najważniejsza jest jakość oprawek.