Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko stylowy dodatek, który podkreśla piękno. Ich główna misja jest znacznie poważniejsza – muszą chronić oczy i skórę przed promieniami słonecznymi. Zapominając o tym, wielu wybiera nieudane modele.

Dobierz odpowiednią moc

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko stylowy dodatek, który podkreśla piękno

Aby okulary naprawdę chroniły oczy i skórę przed działaniem promieni słonecznych, należy zwrócić uwagę na wskaźnik filtra ochronnego. Istnieje pięć kategorii ochrony przeciwsłonecznej: 0 – przepuszczać do 80% promieni słonecznych, dlatego lepiej nosić je w pochmurną pogodę; 1 – przenika przez nie około 43-80% światła, co nadaje się jako stylowy dodatek; 2 – blokuje od 18 do 43% światła; 3 – niezawodnie chronią przed wpływem promieni ultrafioletowych; 4 – okulary przeciwsłoneczne o takim stopniu ochrony są przeznaczone na agresywne słońce południowe. Ponadto okulary przeciwsłoneczne mogą mieć oznaczenia CE lub UV 400, które wskazują, że zapewniają niezawodną ochronę przed promieniami ultrafioletowymi. Okulary przeciwsłoneczne mają wiele poziomów ochrony

Wybór koloru soczewki

Żeby zapewnić maksymalną ochronę przed słońcem, kupujący często wybierają całkowicie czarne okulary przeciwsłoneczne. Ale zamiast chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale to nie jest dobra droga: za zbyt ciemnymi soczewkami źrenice rozszerzają się i reagują bardziej na światło ultrafioletowe. Aby tego uniknąć, musisz wybrać okulary przeciwsłoneczne typu kameleon, które dostosowują się do światła, lub modele z szarymi, złocistożółtymi, zielonymi, stopniowanymi soczewkami.

Noszenie zbyt ciemnych okularów jest bardzo szkodliwe Wybierz oprawki Prada pasujące do Twojej twarzy Fatalnym błędem przy zakupie okularów jest wybór modelu całkowicie dopasowanego do geometrii twarzy.

Okulary z prostokątnymi i kwadratowymi oprawkami nadają się do okrągłej twarzy. Wizualnie go rozciągają i wyostrzają. Modele owalne i zaokrąglone w kategorii tabu. Prawie każdy model pasuje do „owalnej” twarzy, szczególnie korzystnie wyglądają okulary pilotki. Okulary mogą zmienić kształt twarzy nie do poznania

Noś właściwy rozmiar okularów

Żeby zapewnić maksymalną ochronę przed słońcem, kupujący często wybierają całkowicie czarne okulary przeciwsłoneczne

 

Okulary przeciwsłoneczne o nieodpowiednim rozmiarze mogą zniekształcić proporcje Twojej twarzy. Duże, oversize’owe okulary uwydatniają szerokie twarze z dużymi rysami. Na tego typu twarzy modele z cienkimi oprawkami i zausznikami wyglądają dysharmonijnie. Właściciele małych twarzy powinni powstrzymać się od wielkich okularów. I pamiętaj: okulary w idealnym rozmiarze mają taką samą szerokość jak Twoja twarz.